AMI Nábytek
2024/06/12 16:17:03
Hledej
kontakt
702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkový: 0,00 Kč zkontrolovat
Pokračovat v nákupu

Matrace do dětské postele a postýlky

Kvalitní matrace do dětské postele i postýlky o velikosti 70x160, 80x160, 80x190 nebo 80x200 cm. Sendvičové matrace z několika vrstev poskytnou pohodlnou oporu zad a kvalitní spánek i pro náročné.

nalezeno: 5
Matrace 70x160 Létó

Matrace 70x160 Létó

Cena: 985,00 Kč
3 pracovní dny
ks
3 pracovní dny
ks
Matrace 80x200 Létó

Matrace 80x200 Létó

Cena: 1 075,00 Kč
3 pracovní dny
ks
3 pracovní dny
ks
Matrace 80x160 Létó

Matrace 80x160 Létó

Cena: 1 000,00 Kč
3 pracovní dny
ks
3 pracovní dny
ks
Matrace 80x190 Létó

Matrace 80x190 Létó

Cena: 1 050,00 Kč
3 pracovní dny
ks
3 pracovní dny
ks
Matrace 90x200 Létó

Matrace 90x200 Létó

Cena: 1 075,00 Kč
3 pracovní dny
ks
3 pracovní dny
ks

Jak se vyrábí dětská matrace do postýlky?

Historicky se matrace začali vyrábět kvůli většímu pohodlí a lepšímu spánku. Ty úplně první, které se podobají těm dnešním, vznikali tak, že se naplnil větší pytel například zbývajícím materiálem místních krejčí, kteří zbytky látky dávali k dispozici na výrobu prvních matrací. Ty samozřejmě ani zdaleka nebyli tak pohodlné a nezaručovali komfort, který je nyní běžný. Pěnové matrace, jak je známe teď, jsou totiž tvořeny převážně z různých typů polyuretanové pěny. Ta získá své fantastické vlastnosti překvapivě nezvyklým způsobem.

 

Jak vzniká pěna v matracích?

V továrně na pěnové desky se smíchá několik chemických látek, které společně začnou reagovat. Jakmile dojde k reakci, začíná se směs nalévat do připravených rámů v podobné velikosti jako je finální matrace. Pěna začíná velmi rychle nabývat na objemu a před zaschnutím do finální podoby je velmi lepivá. Během několika okamžiků nabyde na objemu jako například kynuté těsto. Jakmile se růst zastaví a pěna zaschne je možné ji dále zpracovávat a nařezat do požadovaného tvaru.

Výrobce matrací disponují pokročilými nástroji, které automaticky ořezávají surovou pěnu z továrny a doplňují budoucí matraci o další komponenty. Těmi mohou být například pěnové desky z jiných materiálů, které reagují na teplotu těla, a díky nim se může matrace vhodně vytvarovat podle postavy člověka.

 

Další velmi důležitou částí dětské matrace do postýlky je vrchní látkový potah.

Potah totiž vytváří důležitou poslední vrstvou, která drží všechny části pohromadě. Látky by měly být protialergenní, aby zabránili tvorbě a šíření roztočů. V naší nabídce si můžete vybrat 3 různé látek, které budou na horní vrstvě matrace.

  • První z uvedených je Jersey neprošívaný, který je spojením tkaniny polyesteru a bavlny. Vyznačuje se velmi příjemnou jemností a schopností snížit přítomnost roztočů. Na vnitřní straně potahu najdeme také speciální ochranný steh. Samozřejmostí je také všitý zip, který můžeme použít k odstranění potahu z matrace. Poté můžeme na 40 stupňů potah vyprat v automatické pračce.
  • Druhou alternativou potahu je velmi oblíbený Jersey prošívaný, který spojuje skvělé vlastnosti našeho prvního neprošívaného potahu s vatou prošitou tkaninou, která zabraňuje tvorbě bakterií a plísní. Zároveň je velmi nadýchaná a má hypoalergenní účinky.
  • Třetí variantou potahů v naší nabídce je oblíbený Aloe Vera, který je také mixem bavlny a polyesterové tkaniny, která je však doplněná o přídavky z listů Aloe Vera. Tím pro naší kůži dosahujeme lepších regeneračních a hydratačních výsledků.

 

Jaké jsou nejlepší matrace do dětské postýlky?

Při výběru bychom měli rozhodně uvažovat nad výběrem co nejkvalitnějšího zpracování. To bude totiž ovlivňovat vlastnosti jednotlivých vrstev matrace a výsledné kvality spánku. Ve většině případů je totiž matrace tvořena několika díly, které do sebe zapadají.

Mohou to být pěnové desky různých vlastností a tuhostí nebo kombinace pěny a klasických pružin, které využívají například kapsové pružinové matrace. Pružiny jsou totiž umístěny do vnitřní části jedné z pěnových desek. Na ty je následně položena další vrstva pěny, která změkčí celý povrch matrace.

 

Matrace do postýlky je stejně důležitá jako prostředí, ve kterém dítě usíná.

Spánková hygiena je stále aktuálnějším tématem. Pokrývá totiž postupy, jak se lépe vyspat a co může pomoci kvalitnímu spánku. Kvalitní postel a pohodlná dětská matrace jsou evidentní. Méně zřejmé je například světlo v pokoji. Nejlepšího spánku totiž dosáhneme v pokoji s minimálním množstvím světla. I malé lampičky či diody elektrických přístrojů mohou být totiž rušivé.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi webu
Sklep internetowy Shoper Premium