AMI Nábytek
2024/05/27 15:32:07
Hledej
kontakt
702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkový: 0,00 Kč zkontrolovat
Pokračovat v nákupu
Blog kategorie
Jak ustlat postel dokonale a za krátký čas?
Jak ustlat postel dokonale a za krátký čas?

Postel jako z krabičky

Příprava na rychlé ustlání postele je klíčovým prvkem v procesu vytváření čistého a útulného prostředí pro spánek a relax. Úhledně upravené lůžko dokáže zcela změnit atmosféru ložnice a vytváří místo, kde se cítíme uvolněně a pohodlně.

 

Tip: Čalouněná postel SCANDI 6

Čalouněná postel - snadné pro ustlání

 

Proto se podívejme blíže na jednotlivé kroky, které vám pomohou při přípravě na ustlání postele tak, abyste dosáhli dokonalého a příjemného spánku.

  • Zbavte se nepořádku na posteli - odstraňte všechny polštáře, přikrývky a dekorační prvky. Všechno, co by vám při ustílání překáželo.
  • Mějte po ruce náhradní prádlo - nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat.
  • Předem si promyslete design ustlání postele – například postel s přeloženou dekou, zastrčení ložního prádla pod matraci nebo naopak, ponechání ložního prádla volně přehozené přes postel spolu s designovým přehozem. Těch možností je ovšem samozřejmě mnohem více.

 

Nejdůležitější je základ

Při dokonalém ustlání postele v klasickém jednoduchém stylu je důležité začít správnou technikou napnutí a zarovnání ložní plachty. Začněte tím, že položíte ložní plachtu na matraci tak, aby rohy ložní plachty dobře kryly rohy matrace.

Ložní plachtu pak pevně vtáhněte pod matraci a postupně ji rozprostřete tak, aby byla hladká a rovnoměrně napnutá. Důležité je dbát na to, aby plachta nebyla zvrásněná a zůstala pevně pod matrací.

Po napnutí plachty přistupte k ukládání přikrývky na postel. Přikrývku položte tak, aby byl její vrchní okraj zarovnán s vrchním okrajem matrace. Následně ji upravte tak, aby byla rovnoměrně rozložena na postel a kryla celou matraci.

A konečně přichází na řadu ukládání polštářů do vámi preferovaného designu. Mnohé páry mají ve zvyku používat polštáře pro zamilované s romantickými motivy. Rodiny a jednotlivci zase preferují zejména praktické uspořádání. Někdo upřednostňuje méně polštářů, jiní zase víc - fantaziím se meze nekladou. Důležité je zejména polštáře uložit tak, aby to dávalo smysl a nebudilo dojem, že jsou na posteli jen pohozené.

 

Tip: Dubová postel ROSSANO

Dubová postel

 

Abyste dodali lůžku estetický šmrnc, zkuste přidat i dekorační prvky. Například dekorační polštáře nebo přikrývky. Vyberte si však vhodné barvy a vzory, které doplní design vaší ložnice. Dobrým řešením je také přidání polštářů a přehozu na konec postele, čímž vytvoříte vrstvovitý vzhled a dodáte místnosti originálnější charakter.

 

Tipy pro rychlé a efektivní ustlání

Rychlé a efektivní ustlání postele není jen o dokonalém výsledku, ale také o minimalizaci zbytečných kroků. V tomto směru jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, které vám ušetří čas a energii.

Prvním krokem je mít k dispozici ložní prádlo se snadnou údržbou. Volba těchto materiálů vám značně zjednoduší celý proces ustílení. Ideální jsou hladké a lehce žehlitelné látky (například 100% egyptská bavlna), které se rychle zbavují záhybů a zvlnění.

Dalším klíčovým tipem, jak rychle ustlat postel, je mít všechny ložní prvky uloženy tak, aby byly snadno dosažitelné. To znamená, že je třeba je mít přímo v blízkosti postele, například ve vhodných zásuvkách nebo vysokých regálech u postele. Výborným řešením je i úložný ložní prostor.

 

Tip: Čalouněná postel s úložným prostorem TOP line 7

Čalouněná postel

 

Přikrývku rychle převlečete tak, že převrátíte povlečení vnitřní stranou ven a vejdete rukama dovnitř přes místo uzavírání. Následně už jen je třeba chytit vzdálenější rohy zevnitř a zároveň uchopit rohy přikrývky. Přikrývka pak pořádně natřeste, dokud povlečení nepřekryje celou přikrývku.

 

Rada na závěr

Pokud během spánku preferujete teplo, ale nechcete mít v noci na sobě tlustou peřinu či přikrývku, použijte deku nebo vlněný pléd. Ráno deku či pléd ale nezapomeňte vyvětrat a uložit poskládané tak, abyste dosáhli požadovaného estetického efektu. Tenká a poskládaná přikrývka na posteli dokonale imituje ustlání jako v hotelovém pokoji.

Pište komentáře (0)

přidat názor
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi webu
Sklep internetowy Shoper Premium