AMI Nábytek
2024/02/28 13:41:06
Hledej
kontakt
702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkový: 0,00 Kč zkontrolovat
Pokračovat v nákupu
Blog kategorie
Jakou matraci zvolit pro osoby s nadváhou
Jakou matraci zvolit pro osoby s nadváhou

Nadváha patří k nejčastějším zdravotním obtížím v dnešním moderním světě. Málo pohybu, špatná životospráva a stres, jsou jejími nejčastějšími příčinami. Boj s kily je přitom náročný, ale ne všechno je pouze o kaloriích a sportování. Třeba myslet i na kvalitní spánek, který je v tomto směru absolutním základem. Proto je důležité vybrat si vhodnou matraci, která vám k tomu pomůže. V článku si o tom povíme více.

 

Nejdůležitější aspekty při výběru matrace pro lidi s nadváhou

Matrace pro osoby trpící nadváhou by měly být vyrobeny pouze z kvalitního materiálu, který pomůže udržovat bederní i krční páteř ve správné poloze. Obéznější lidé jsou totiž náchylnější k různým deformacím páteře, jejichž nepříjemným doprovodným znakem je bolest. Pochopitelně je třeba myslet i na kvalitní rošt, který na jedné straně odolá vyšší hmotnosti a na straně druhé pomůže rozložit tlak vyvíjený na matraci.

V souvislosti s nadváhou je třeba dbát zejména na nosnost a stupeň tvrdosti matrace. U jednotlivých výrobků obvykle naleznete i údaj, zda je produkt vhodný i pro osoby s vyšší hmotností. Pokud ne, doporučujeme řídit se následujícím:

  • T1 (velmi měkké matrace) – do 70 kg,
  • T2 (měkké matrace) – od 70 kg do 100 kg,
  • T3 (tvrdé matrace) – do 120 kg,
  • T4 (velmi tvrdé matrace) – do 150 kg.

 

Tip: Kvalitní oboustranná matrace se 4 vrstvami - https://www.aminabytek.cz/matrace-gigant-120x200

Pěnová matrace pro obézní lidi s kokosovým vláknem

Co však v případě, že potřebujete matraci s vyšší nosností než 150 kg? Řešením je například sendvičová matrace s tuhou a pružnou pěnou vysoké hustoty – základem je kombinace materiálů v jádru matrace. Díky tomu je uzpůsoben i na vyšší váhy. Někdy tyto matrace najdete také s označením T5.

Pamatujte však na to, že při výběru matrace je velmi důležité vybrat si matraci s takovou nosností, která převyšuje vaši tělesnou hmotnost nejméně o 5 kg. Lidé s nadváhou by ale měli tento údaj o hmotnosti navýšit ještě o dalších 5 až 10 kg. Jinak vám hrozí, že vám matrace nebude dostatečnou oporou a zanedlouho se proleží.

 

Na co je třeba dát si ještě pozor?

Sendvičové pěnové provedení matrací s kombinací pěn se vyrábí buď s bonellovými pružinami nebo s pružinovými taštičkami. Bonellové se skládají z tenkých ocelových drátů, které se vzájemně spojují do jednoho kompaktního celku. Tím se dosahuje stejné tvrdosti matrace po celé její délce a šířce. Zároveň umožňují udržovat přibližně stejnou tvrdost matrace po dlouhou dobu.

Naproti tomu taštičkové matrace jsou složeny ze samostatných malých textilních taštiček a pružiny proto nejsou navzájem pospojovány v jednom celku. Z toho důvodu může každá pružina samostatně reagovat a neovlivňuje tím ostatní pružiny v matraci – dochází k deformaci pouze těch pružin, na které je právě vyvíjen tlak.

Co je však nejdůležitější, pro lidi s nadváhou jsou vhodnější právě ty taštičkové, protože dokážou snést i vyšší hmotnost a lépe kopírují nerovnosti lidského těla. Dokonce se v taštičkové matraci někdy nacházejí i další vrstvy, které zabraňují protlačení pružin.

Tip

Při výběru matrace dbejte také na to, aby dokonale odváděl pot. Ideální, je-li vyroben z přírodních materiálů. Zvýšené pocení je totiž jednou z nejčastějších komplikací u lidí s vyšší hmotností. Vhodná je například kokosová deska.

 

Tip: Kvalitní oboustranná matrace s 5 vrstvami - https://www.aminabytek.cz/matrace-ariadna-120x200

 Kvalitní matrace pro obézní

Přirozeně není nic ztraceno ani tehdy, preferujete-li spánek na měkké matraci a zároveň trpíte nadváhou. V tom případě ale dbejte na to, aby byl vyroben na způsob kombinace taštičkového jádra s pěnovými vrstvami.

Druhým řešením jsou pěnové matrace s vysokou hustotou – tvoří je několik typů pěn s různými vlastnostmi a tloušťkou (výška matrace). V jejich případě platí pravidlo, že čím jsou vyšší, tím vám poskytnou lepší oporu. Nezapomeňte si však zároveň vysledovat jejich nosnost a prodyšnost.

 

Tip: Antialergenní matrace s paměťovou pěnou - https://www.aminabytek.cz/matrace-afrodita-120x200

 Matrace pro lidi s nadváhou

Rada na závěr

Pamatujte, že kvalitu spánku dokážete výrazně ovlivnit i zónováním matrace – maximální počet zón je sedm. Principem zónování je totiž skutečnost, že každá část matrace má jinou tvrdost, a to v závislosti na poloze a části těla. Přirozeně i zónové matrace mohou být vyrobeny z pěn či z taštičkových pružin.

 

Komentarze do wpisu (0)

add opinion
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi webu
Sklep internetowy Shoper Premium