AMI Nábytek
2024/07/22 11:00:01
Hledej
kontakt
702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkový: 0,00 Kč zkontrolovat
Pokračovat v nákupu
Blog kategorie
Jak vybrat nejlepší postel pro teenagera
Jak vybrat nejlepší postel pro teenagera

Někdy je rozhodnutí o výběru správné postele pro teenagera podobné nezodpovězené hádance: Jak najít ten správný kousek, který zajistí nejen pohodlný spánek, ale také vyjádří jedinečný styl puberťáka? Přechod do teenage let totiž přináší mnoho změn, a tedy i nové potřeby. Proto je při výběru postele důležité mít na paměti několik klíčových faktorů. V našem článku vám poskytneme praktické rady a tipy, které vám s výběrem pomohou.

 

Zohledněte velikost a dispozici místnosti

Při výběru postele pro teenagera je velikost místnosti jedním z nejdůležitějších faktorů, který je třeba zohlednit. Velikost místnosti určuje nejen dostupný prostor, se kterým můžete pracovat, ale ovlivňuje také typ postele, který bude pro teenagera nejvhodnější.

Pokud je totiž místnost menší, je vhodné přemýšlet hlavně nad palandou. Tento typ postele využívá prostor do výšky a umožňuje mít na jednom místě ložnici, pracovní kout i úložný prostor.

V případě, že si nemusíte dělat starosti ohledně velikosti místnosti, budou výbornou volbou postel s úložným prostorem. Tyto postele mají integrované zásuvky, kde může teenager udržovat své věci uspořádané a mimo dosah zraku. To znamená hlavně jednodušší a rychlejší úklid.

Při zohlednění rozložení místnosti je také důležité myslet na to, jak bude postel zapadat do celkové dispozice místnosti. Umístění postele by mělo zohledňovat přístup ke dveřím, oknům či skříním. Proto umístěte postel tak, aby vám zůstal dostatečný prostor pro pohyb a snadný přístup ke oknům a dveřím. Zkuste zároveň vytvořit prostor i pro studijní stůl nebo relaxační kout, aby teenager měl dostatečně mnoho místa pro své zájmy a aktivity.

 

Dbejte na pohodlí a ergonomii

Pohodlí a ergonomie jsou při výběru postele pro teenagera dalšími důležitými faktory, neboť zdravý spánek je nezbytný pro růst, vývoj a celkovou duševní pohodu. Matrace proto hrají klíčovou roli při zajišťování pohodlí během spánku. Mezi nejvhodnější typy matrací pro teenagera patří následující:

  • Pružinové matrace – jsou známé svou odolností a stabilní podporou páteře. Poskytují dobrou cirkulaci vzduchu, přičemž jsou ideální pro teenagery, kteří preferují pevnější povrch.

 


Tip: Matrace Daidalos 90x200 cm

Matrace pro studenta


 

Pěnové matrace - jsou měkčí a pružnější. Nabízejí vynikající ortopedickou podporu a odlehčení tlaku. Potěší hlavně teenagery, kteří mají rádi pohodlí a měkčí povrch.

 


 

Tip: Matrace Kottos 90x200 cm

Matrace pro náctileté 


 

  • Latexové matrace – jsou hypoalergenní a mají vynikající pružnost. Poskytují optimální podporu, přičemž jsou odolné vůči deformaci. Tyto matrace jsou ideální pro teenagery, kteří mají alergie nebo potřebují větší podporu pro páteř.
  • Hybridní matrace – kombinují různé materiály, jako jsou pružiny, pěna a latex, aby poskytovaly optimální rovnováhu mezi podporou a pohodlím. Jsou vhodné pro teenagery, kteří mají různé preference nebo specifické potřeby.

 

Pokud vaše dítě dosáhne hmotnosti 40 kg je vhodné sáhnout po klasické matraci určené pro dospělé. Pro začátek doporučujeme zvážit matrace s tvrdostí H1 nebo H2. S rostoucí hmotností je však na místě uplatňovat i jiné stupně tvrdosti, které budou zohledňovat osobní preference teenagera.

Tip

Standardní rozměry samostatné postele jsou 90 x 200 cm. Nicméně, mnoho teenagerů má zájem o větší postele, které poskytují větší komfort. Proto je někdy lepší zvážit rozměry matrace 100 x 200 cm, 120 x 200 cm nebo dokonce 140 x 200 cm.

 


 

Tip: Matrace Perseus 120x200 cm

 Matrace pro náctileté


 

Nezapomeňte na design

Při výběru postele pro teenagera je velmi důležité myslet i na její design. Proč? Přirozeně jde o to, že design má velký vliv na celkovou atmosféru a estetiku pokoje, a tím i na pohodu a sebevědomí dětí.

Vhodný design postele proto může vytvořit prostor, který teenagerovi umožní vyjádřit svoji individualitu a styl. Výsledkem toho bude pokoj, který se stane teenagerovi příjemným a který podpoří jeho zájmy a osobnostní projevy.

V neposlední řadě, esteticky příjemný design postele vytváří příjemné prostředí pro relaxaci a spánek. Stejně harmonický a přitažlivý design dokáže pozitivně ovlivnit náladu a vytvořit pocit klidu a bezpečí.

Pochopitelně, v tomto směru bude nejlepší poradit se se svým teenagerem.

 

Závěr

Z faktorů, které je třeba při výběru postele pro teenagera zohlednit, jsou nejdůležitější funkčnost a pohodlí postele. A to z důvodu zdravého spánku a celkové pohody teenagera. Kromě toho je třeba zvážit také estetický rozměr a dát přednost posteli s atraktivním designem. Nezapomeňte výběr postele přizpůsobit i zbývajícímu nábytku v pokoji.

ilustrační obrázek: freepik.com

Pište komentáře (0)

přidat názor
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi webu
Sklep internetowy Shoper Premium