AMI Nábytek
2024/05/27 13:54:41
Hledej
kontakt
702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkový: 0,00 Kč zkontrolovat
Pokračovat v nákupu
Blog kategorie
Jakou postel zvolit pro 2, 3 nebo 5 leté dítě
Jakou postel zvolit pro 2, 3 nebo 5 leté dítě

Při výběru postele pro vaše malé dítě je důležité zohlednit několik faktorů, aby se dítě cítilo pohodlně a bezpečně. Velikost, výška a materiál postele, jakož i bezpečnostní opatření, jsou na prvním místě. V tomto článku se dozvíte, jakou postel zvolit pro 2-, 3- nebo 5leté dítě, aby byla pohodlná, bezpečná a vhodná pro jejich věkovou kategorii.

 

Jaká by měla být velikost postele pro vaše malé dítě?

Nejdůležitějším faktorem při výběru dětské postele je její vhodná velikost, hlavně u nejmenších dětí. Přirozeně důležité je zohlednit i výšku postele, která by měla být dostatečně nízká na to, aby dítě mohlo bezpečně vylézt.

Do dvou let života je pro dítě vyhovující klasická dětská postýlka o rozměrech 60 x 120 cm. Ovšem tříletému dítěti už tento rozměr nemusí stačit, a proto je třeba zvolit vhodnější možnost. Nejoblíbenější velikost postele pro děti ve věku od 3-5 let je 140 × 70 cm.

 

Tip: Nastavitelná dětská postýlka - https://www.aminabytek.cz/detske-postylky-baby-classic-60x120-cm-bily

Dětské postýlky

 

Bezpečnost a pohodlí

Při výběru nové postele je důležité zvážit i její funkčnost, bezpečnost a životnost. Z důvodu, že malé dítě v posteli tráví většinu svého času, měla by mu poskytovat zejména pohodlí a bezpečí. Proto je důležité investovat do kvalitní postele, která splní požadavky rodičů i dětí.

Pro 2leté dítě musí být postel zejména stabilní a pevná, aby se předešlo nebezpečí pádu a zranění dítěte. V tomto směru by měla být vybavena ochrannými zábranami na bocích, které zamezí pádu dítěte z postele.

Tip

Na trhu existují i takové dětské postele, které jsou položeny nízko u země, a tedy splňují požadavek na bezpečnost. Výběr takových postelí nabízí příležitost zvolit si zajímavou tematickou postel, která se může stát pro dítě velice atraktivní a zábavnou.

Tříleté děti jsou již poměrně samostatné, přestože stále potřebují neustálou podporu rodičů. Proto by postel pro takové dítě stále měla být vybavena ochrannou bariérou. Dobrým nápadem je i postel s úložným prostorem, protože to děti v tomto věku učí samostatnosti a uklízet si hračky a oblečení.

 

Tip: Bílá dětská postýlka se šuplíkem - https://www.aminabytek.cz/borovice-detska-postylka-maja-m3-80-160-bila

Bílá dětská postýlka

 

Pětileté děti mají obrovské množství energie a potřebují se neustále hýbat a zkoušet nové věci. Objevovat svět. Proto by postel pro děti v této věkové kategorii měla být minimálně v rozměrech 160 x 80 cm, aby jim poskytla dostatek místa na spaní a hraní. V poslední době se velkým trendem stávají i domečkové nebo tipi postele. Chlapce potěší také tvar hradu, pevnosti nebo vesmírné lodi.

 

Tip: Dětská domečková postel - https://www.aminabytek.cz/detska-postylka-domecek-d2c-160x80cm-seda

Dětská postel domeček

 

Skvělým doplňkem může být i postel s přistýlkou, kde si může k dítěti lehnout rodič nebo kamarád.

 

Materiál dětské postele

Také výběr vhodného materiálu postele může mít vliv na zdraví dětí a ovlivnit jejich pohodlí a komfort. Má-li například vaše dítě sklon k alergiím, je důležité vybrat hypoalergenní materiál. To znamená materiál, který je snadno omyvatelný a nezachytává prach, jako například plast nebo kov. Výborným materiálem v tomto směru je i přírodní borové dřevo, které je zárukou stability celé postele.

 

Tipy na závěr

Závěrem vám přinášíme nejdůležitější tipy, které vám pomohou při výběru postele pro vaše dítě:

  • Velikost postele - závisí na věku dítěte. Pro většinu dětí od 2 do 5 let se doporučuje postel o délce 140 cm a šířce 70 cm. Pro starší děti je třeba vybrat větší postel, ideálně 160 x 80 cm.
  • Výška postele – postel by měla být dostatečně nízká na to, aby dítě mohlo bezpečně vylézt. Oblíbené jsou také postele různých tvarů, například domečkové postele.
  • Materiál postele – zvolte kvalitní materiál a zohledněte zdravotní potřeby dítěte. V tomto směru jsou velmi oblíbené dřevěné postele.
  • Bezpečnostní opatření - zábrany na stranách, které chrání dítě před pádem z postele jsou důležité hlavně pro 2 a 3 leté děti.
  • Funkce postele – některé postele mají zabudované úložné prostory, které vám pomohou hlavně v případě menšího dětského pokoje. Také mohou být užitečným nástrojem pro učení k samostatnosti.
ilustrační obrázek: freepik.com
 

Pište komentáře (0)

přidat názor
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi webu
Sklep internetowy Shoper Premium